Pernikiáda

Základnou ideou podujatia je zdieľanie predvianočného popoludnia, nadviazanie na pôvodné hodnoty a tradície prostredníctvom aktivít, z ktorých najdôležitejšou je spoločné zdobenie perníkov. Za jedným stolom sa tak už osem rokov stretávajú všetky generácie, ktoré svojou kreativitou prispievajú k spoločnému dielu – jedlým farebným skvostom, z ktorých sa tešia najmä deti. Svojimi výtvormi účastníci maľovania perníkov následne už tradične vyzdobia miestny kostol sv. Martina z Tours.

Okrem množstva perníkov čakajúcich na pestrý „odev“ bude podujatie zatraktívnené workshopmi výroby tradičných vianočných ozdôb. Zruční remeselníci tak návštevníkov na jednotlivých stanovištiach usmernia pri skúšaní výroby zvončekov z ratanu, patchworkových ozdôb z polystyrénových gúľ a textílií, aranžovaní vianočných dekorácií, výrobe sviečok z včelieho vosku či papierových ozdôb. K pravej vianočnej atmosfére prispeje aj prítomnosť domáceho oplátkara.

Za príjemných tónov kolied je tiež pre návštevníkov pripravená pútavá prezentácia ľudových zvykov typických pre Suchú nad Parnou a na osvieženie teplý čaj.

Miesto konania: Kultúrny dom, Suchá nad Parnou

Vstupné: Vstup voľný
Začiatok: 27.11.16 o 15:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography