Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Krojované bábiky 2019 Poprad a Kežmarok – 23. ročník

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Krojované bábiky vznikol v roku 1997 na podnet súboru Maguráčik z Kežmarku. Pridali sa aj ostatné súbory podtatranského regiónu, ktoré boli naklonené myšlienke neformálneho stretávania sa kolektívov, bez súťažného napätia, v rámci osláv Dňa detí. Festival má svoje zvláštnosti – niekoľkodňové trvanie, symboliku a umiestnenie, čo robí festival jedinečným a zvláštnym.
Festival spoluorganizujú podtatranské kolektívy, ktoré si pozývajú svojich priateľov – hostí zo Slovenska a zahraničia. Na pamiatku si medzi sebou vymieňajú bábiku – symbol kolektívu a detskej hravosti. Hostia si tento prezent odnášajú na pamiatku domov a podtatranské súbory odovzdávajú svoje prezenty – Krojované bábiky do Múzea v Stropkove.
Akt výmeny bábik krojovaných bábik prebieha v Galaprograme v Kežmarku. Festival sa realizuje každoročne, pričom v priemere prichádza na festival 4-6 zahraničných súborov.
Srdečne Vás pozývame na XXIII. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov Krojované bábiky 2019.
Tento 6 dňový festival má priebeh každý deň iný a na inom mieste. Jeho realizácia bude prebiehať v mestách Poprad, Kežmarok, Svit, Stropkov a obciach V. Lomnica, Vikartovce, Hranovnica. Festival spoluorganizujú podtatranské kolektívy, ktoré si pozývajú svojich priateľov – hostí zo Slovenska a zahraničia. Na pamiatku si medzi sebou vymieňajú krojovanú bábiku – symbol kolektívu a detskej hravosti. Hostia si tento prezent odnášajú na pamiatku domov a podtatranské súbory odovzdávajú svoje prezenty – Krojované bábiky do Múzea v Stropkove. Akt výmeny krojovaných bábik prebieha v Galaprograme v Kežmarku. Príďte sa pozrieť na mohutné podujatie, kde dominujú ľudové tradície, folklór, hudba, spev a tanec. Prežite s nami fascinujúce chvíle.
Voľný vstup

Viac informácií

Začiatok: 30.05.19 o 00:00
Koniec: 04.06.19 o 00:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography