Abovské folklórne slávnosti – Euro Folk Rozhanovce 2018 – 50.ročník

Abovské folklórne slávnosti (AFS) patria medzi ťažiskové folklórne podujatia v rámci Košického samosprávneho kraja. V hlavnom dni AFS ponúknu verejnosti bohatý program, pripravovaný v spolupráci s folklórnymi kolektívmi z regiónu i zahraničia. Festival je začlenený do medzinárodnej asociácie EURO FOLK.

Do programu budú zaradení účinkujúci všetkých vekových kategórií a prezentovaný tak bude život detí, mladšej a staršej generácie.

Na 50.ročníku AFS sa predstavia folklórne skupiny z regiónu Abov v programovom bloku s názvom Svadzba na Above. Na slávnostiach sa nám predstavia aj deti z DFS Čarnička z Košíc, FS Cerovina z Čerpotoku (Rumunsko), FS Podpoľanec z Detvy a hlavný hosť 50.ročníka: PUĽS. Počas AFS je možné obdivovať krásy už takmer zabudnutých slovenských párt v jedinečnej výstave PARTY V 21.STOROČÍ.

Predstavia sa aj remeselníci s ukážkou tradičných remesiel a bude možné ochutnať aj tradičné gurmánske špeciality. Pripravený je aj program pre deti v podobe tvorivých dielní (hrnčiarsky kruh…), života z konského chrbta, Divadla z maringotky a iných atrakcií.

Program

Začiatok: 17.06.18 o 13:30

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography