Turčianske slávnosti folklóru 2018 Martin – 34. ročník

Turčianske slávnosti folklóru, ako významné podujatie v turčianskom regióne, majú za sebou vyše tridsaťročnú históriu. Menili sa ich organizátori i tvorcovia programov, menili sa miesta konania i termíny.

Zámerom podujatia je prezentácia ľudovej kultúry v regióne Turiec, motivácia folklórnych kolektívov k ďalšej činnosti a oživenie vzťahu obyvateľov k vlastnej minulosti a tradíciám. Slávnosti sú pevnou súčasťou turčianskeho kultúrneho roka. Folklórne súbory, dedinské folklórne skupiny, detské folklórne súbory, ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti inštrumentalisti, ľudoví remeselníci – jednoducho folkloristi z dolného i horného Turca, ale aj hostia z iných regiónov, spoločne v sviatočnej a priateľskej atmosfére piesňami a tancom vzdávajú na tomto podujatí hold našim tradíciám a šíria vzácne posolstvo folklórneho dedičstva.

Turčianske slávnosti folklóru vyvrcholia v dňoch 9. a 10. júna 2018 v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Sobotňajší program (9.6.2018 od 17.00 h) bude patriť priaznivcom ľudovej hudby a divadelnému umeniu. V hlavnom programe v nedeľu (10.6.2018 od 10.15 h) vystúpia detské folklórne súbory, folklórne skupiny, folklórne súbory, ľudové hudby, spevácke skupiny a sólisti inštrumentalisti. Program svojou účasťou obohatia folklórny súbor Studienka z Bratislavy a zoskupenie Vrbové Prútie z Liptovského Mikuláša. Nebude chýbať ani tradičný jarmok ľudových remesiel a ďalšie sprievodné aktivity.

Viac informácií

Začiatok: 03.06.18 o 00:00
Koniec: 10.06.18 o 00:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography