Ej, zahraj mi hudačku

Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR) je organizátorom krajskej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Súťažná prehliadka je podujatím ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov zaoberajúcich sa interpretáciou hudobného folklóru, čerpajúcich folklórny materiál z územia Slovenskej republiky.

Súťažná prehliadka sa koná v piatok 9. septembra 2016 o 16.30 hod. v kultúrnom stredisku obce JASOV. Podujatie otvára trojdňový Festival Rudohoria, ktorého organizátorom je Regionálne združenie miest a obcí RUDOHORIE. Účinkujúci, ktorých počet je 210, sú zo všetkých regiónov Košického samosprávneho kraja (Abov, Gemer, Spiš a Zemplín). Víťazi postupujú na celoštátne kolo súťažnej prehliadky, ktorá sa bude konať 12. – 13. novembra 2016 v Dolnom Kubíne. Hlavným organizátorom celoštátnej prehliadky je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne s odbornou garanciou Národného osvetového centra.

Program
16,30 hod. Krajská postupová súťaž a prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov

20,00 hod. Koncert ľudovej hudby Tomáša Oravca a folklórneho súboru Ilosvai z Veľkej Idy

Začiatok: 09.09.16 o 16:30

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography