Prvý krát na Trnavskom rínku

14/05/2019

Pravdou je, že ako FOLKLOR.SK sa veľmi často neobjavujeme na festivaloch, trhoch a jarmokoch. Vlastne, doteraz sme boli iba jediný raz na Myjavských folklórnych slávnostiach a to dva roky dozadu.
Tento rok, obohatení novými produktami, ktoré vznikli vďaka projektu HALENA a podpore Fondu na podporu umenia sme sa odhodlali navštíviť podujatie Trnavský rínek. Vraj, že super akcia, kopa ľudí a kreatívnych výrobcov a predajcov.
Z Bratislavy sme to ozaj nemali ďaleko a teda jediná obava bolo počasie, ktoré pri tomto type vonkajších podujatí zohráva kľúčovú úlohu. A zohralo. Bolo tak akurát – miestami slnko, miestami oblaky, ani zima, ani teplo a dážď sa neukázal až do konca podujatia. Ľudia prichádzali vo veľkých húfoch počas celého dňa a uzavretá Kapitulská ulica žila svojim čulým stánkarskym životom.
Ozdobou toho nášho stánku bola výtvarníčka a odevná návrhárka Evka Šrubařová. Okrem toho, že bola tou najpovolanejšou osobou odpremiérovať svoje košele pretkávané trnavským ornamentom, výrazne pomohla ich predaju a zákazníkov s nekonfekčnou veľkosťou osobne pomerala pre zákazkové šitie. Navyše stihla čo to porozprávať aj pre Trnavské rádio, ktoré z námestia vysielalo online.
Na záver dňa sme zhodnotili, že to bola veľmi príjemná, obohacujúca skúsenosť po všetkých stránkach. Ďakujeme za váš záujem o naše produkty, ako aj za cennú spätnú väzbu.
No a Trnavského rínku sa veľmi radi zúčastníme aj pri najbližšej príležitosti.
Už ščúl sa prevelice tešíme 🙂


foto Matúš Lago

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography