Veliká Račanská Huslovica

Muzikantská paráda fajnových ludových hudiéb, spojená ze zábavú a koštúfku račanských vínečiek a ostatných dobrót. Podujatie chce naviazať na tradíciu račianskych oberačkových osláv a tanečných zábav.
Veliká račanská huslovica je nesúťažné podujatie zamerané len na tradičnú a tradíciou inšpirovanú ľudovú hudbu a bude spojením koncertu najlepších ľudových hudieb bratislavského regiónu a voľnej folklórnej zábavy, tzv. folklórnej džem sejšn (jam session).
Do folklórnej trmy-vrmy sa budú môcť zapojiť a s renomovanými hudobníkmi si zahrať aj začínajúci plejeri – hudobníci z publika. Svoje spevácke a tanečné schopnosti si budú môcť pred muzikou vyskúšať takmer všetci na vlastných nohách stojaci účastníci. Počas celého večera sa budú degustovať a konzumovať vínka ako aj všakovaké miestne dobroty najmä malých a stredných račanských ľudských producentov. Odborným garantom, zábavodozerátorom ako aj moderátorom celého večera bude známy hudobník Samo Smetana.
Podujatie je určené pre obyvatelia Rače, Bratislavy a okolia, ktorí majú vzťah k tradíciám, folklórne publikum, aktuálni i bývalí členovia folklórnych súborov a skupín, začínajúci ako aj aktívny muzikanti. V spojení s prezentáciou lokálnych producentov vína a miestnej tradičnej gastronómie má podujatie potenciu stať sa jedinečným a vyhľadávaným jesenným podujatím nielen pre Račanov, ale aj pre Bratislavčanov zo širšieho okolia.

Termín: 11.11.2016 o 19.oo hod. (do 02.oo hod.)
Miesto:  Nemecký Kultúrny Dom, Rača
Vstupné: 10,-€
Účinkujúci: Banda, ĽH Muzička, ĽH a spevácka skupina Technik
Kapacita:  150 miest na sedenie

Vstupné: 10€
Začiatok: 11.11.16 o 19:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography