Margecianske fajnoty 2017

Chronologický zoznam podujatí zakončuje gastronomický festival, ktorý prezentuje gurmánske špeciality dolného Spiša a iných lokalít. Margecianske fajnoty sa stali silnou značkou a systematickým prístupom organizátorov majú vysoký potenciál stať sa silným, nadregionálnym podujatím. Nech zavítate na ktorékoľvek z desiatich TOP-podujatí, prajeme vám intenzívny zážitok z Košického kraja všetkými zmyslami!
Fajnoty Dolného Spiša je už tradičným podujatím, kde širokému spektru verejnosti ponúkame tradičné jedlá z okolitých obcí. Tieto kulinárske špeciality sa podľa starodávnych receptov pripravujú pred očami návštevníkov. Okrem ochutnávky všetkých pečených a varených jedál prebieha aj predaj výrobkov z „Gazdovského dvora“.
Centrum Margecian sa zmení na jeden obrovský hodový stôl, na ktorom nájdete gastronomické kreácie, pri ktorých michelinské hviezdy vyhasínajú. Zároveň môžete byť svedkami prípravy týchto špecialít, ktoré chystajú absolútne odborníčky, gazdinky z obcí od Krompách cez Jaklovce až po Folkmár či Prakovce. Tradičnou a najžiadanejšou fajnotou sú „gruľovniky“, na prípravu ktorých spotrebujú organizátori z roka na rok viac zemiakov. Kedy im stačil metrák, si už ani nepamätajú. Svoje diela tu prezentujú margecianski umelci, ukážku folklórneho umenia poskytnú pozvané folklórne súbory a skupiny. Veľmi obľúbeným sprievodným podujatím je ukážka národnej technickej pamiatky Margecianskeho tunela.

Začiatok: 14.10.17 o 00:00
Koniec: 15.10.17 o 00:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography