30. výročie Folklórneho súboru Poleno

Pred tridsiatimi rokmi vznikal film Hriešny tanec. V tom istom čase v Bratislave na gymnáziu Makarenkova vznikal iný hriešny tanec.
Hriešne drevení tanečníci pod vedením Viery Eliášovej, o ktorej sa snívalo aj Jarovi Slávikovi, vytvorili FS Polienko. Deti vyrástli a je z neho Poleno.
Ako na začiatku Hriešnemu tancu kritici nedávali žiadnu šancu, tak aj FS Poleno odsudzovali na iba záblesk vo folklórnom svete.
Hriešny tanec sa napriek tomu stal legendou a ľudia ho pozerajú s potešením doteraz. Rovnako i Poleno rozdáva radosť už 30 rokov. Nestarne, nestráca radosť a teší ho baviť publikum. Poleno je večne živé!
Prvý marcový víkend (piatok 3. a sobotu 4. marca o 19:00 hod.) FS Poleno oslávi svoje 30. výročie galaprogramom v DK Zrkadlový háj.
Bolo by veľkou chybou ho zmeškať, lebo okrem klasiky sa objavia novinky a svetovú premiéru bude mať nový úsmevný tanec z Terchovej.
Po predstavení bude veľká polenárska tancovačka.

Aby ste mali istotu, že sa vám ujdú dobré miesta na sedenie a neskôr pri hudbe, tak napíšte na fs.poleno@gmail.com , kde si môžete objednať lístky.

Tešíme sa….

Vaše Poleno

Začiatok: 03.03.17 o 18:00
Koniec: 03.03.17 o 23:00

Podobné

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography