Mišo Veselský

K fotografii sa dostal ako 15 ročný, keď ho na čunder otec vyzbrojil svojím fotoaparátom Praktica Super TL. Fotografoval hlavne svojich kamarátov zo súborov Ekonóm a Lúčnica, kde pracoval ako korepetítor. Prvé pokusy fotiť tanec ukázali, že si na učenie vybral azda najťažší žáner. Fotil tiež tiež ľudí a zvyky v Medzibrode, v dedine, kde žili jeho starí rodičia. Pri týchto príležitostiach zakladal do fotoaparátu väčšinou čiernobiely film.

Intenzívne vnímal obdobie prechodu od analógovej k digitálnej fotografii a to hlavne preto, že na digitálnu zrkadlovku si musel požičať od mamy a následne ju krvopotne splácať.

Študoval na Vysokej škole múzických umení, počas ktorého sa venoval nielen hudbe, ale naďalej aj fotografii a (audio)vizuálnej oblasti. Po ukončení štúdia sa mu naskytla práca v lokálnej televízii, kde sa priučil k práci s profesionálnou kamerou.

V súčasnosti pracuje v Centre pre tradičnú ľudovú kultúru pri SĽUK-u, kde sa naďalej venuje dokumentárnej, scénicko-tanečnej a koncertnej fotografii a tvorbe videozáznamov. Popri tom sa venuje hudbe.

Je spoluautorom relácie „Nehaňte ľud môj“ na tv.sme.sk (moderátor, kameraman).

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography