Ondavčanka

Sme folklórna deväťčlenná skupina ONDAVČANKA z Bánoviec nad Ondavou, okres Michalovce. Na folklórnom poli prezentujeme zemplínske piesne od roku 1999. Spev doprevádza harmonikár Ján Onder.
Počas nášho pôsobenia sme získali veľa úspechov a ocenení, spomenieme len 1. miesta na prehliadke folklórnych súborov v Budkovciach, s pásmom „Jak banovski ženi pire paraľi a valal ohvarjaľi“ a divadelný muzikál „U Banovci na Jana“ abo „Každi to kvitočok svuj makortet najdze.“ S týmto divadelným predstavením sme prešli dediny a mestá Košického a Prešovského kraja. O úspechu svedčí aj umiestnenie v „Zlatom pásme“ na okresnej súťaži „Hudobný folklór dospelých“, prvé miesto v pesničkovej súťaži Slovenskej televízie KAPURA.
Reprezentovali sme okres aj na svetovom festivale slovenskej mládeže v Žiline, Martine, na Ukrajine v Serednom, Užhorode a meste Dolina i v susednom Česku.
Prvé CD sme nahrali v roku 2012 za doprovodu ľudovej hudby Železiar z Košíc. V roku 2016 sme vydali naše druhé CD v spolupráci s Ľudovou hudbou Stana Baláža.

Kontakt

Vedúca: Nataša Hrabovská
Sídlo: Bánovce nad Ondavou 191, 072 04 Michalovce
Tel. č.: 0907 690 535
Email: info@ondavcanka.sk
Web: www.ondavcanka.sk

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography