Veronika Vargová – Miss Folklór 2016

02/12/2016
Táto súťaž nebol jej nápad a nebolo to jej ambíciou. Napriek tomu z aktívnej Lúčničiarky pôvodom z Michaloviec cítiť pokoru a úprimnú radosť. My vám s Veronikou Vargovou, víťazkou súťaže Miss Folklór 2016, prinášame rozhovor.

Mnoho dievčat sníva zúčastniť sa súťaže Miss už odmalička a dokonca zvíťaziť. Tebe sa to podarilo. Splnil sa aj tebe sen?
Áno, podarilo a ani sama neviem ako. Celá táto súťaž bola tak trošku neplánovaná. No nemôžem povedať, že to bol môj sen alebo moja ambícia. Veľmi milo ma to však prekvapilo a potešilo. Som veľmi rada, že to takto dopadlo a môžem povedať, že nečakané veci sú v živote najlepšie.

Čo ti okrem množstva skúseností toto podujatie prinieslo?
Súťaž mi priniesla veľmi veľa, okrem toho, že sa tam zišla skvelá partia dievčat, sme zažili aj množstvo srandy pri fotení a celkovo pri nácvikoch a sústredeniach. Nie je dobré do toho ísť s tým, že chcete vyhrať za každú cenu, treba si užiť všetko, čo to obnáša. Nájsť si nových kamarátov, spoznať nových ľudí, nazbierať veľa zážitkov, skúseností… Potom vám na víťazstve nebude záležať. A možno sa pošťastí tak ako mne ☺

A čo v tebe zanechalo najhlbšiu spomienku a stopu na toto podujatie?
Najhlbšiu spomienku vo mne určite zanechal pohľad do obecenstva v momente, keď oznámili, že som vyhrala. Vidieť rodičov ako sa úprimne tešia z toho, že ma vidia šťastnú mi už nikto nevezme. V tejto súťaži nešlo o komerciu a umelosť, ale o to, aby si účinkujúci aj diváci odniesli čo najúprimnejšie pocity a spomienky. Vidieť všetkých ľudí, ktorí vám fandia a tešia sa z vášho úspechu je ten najkrajší zážitok, ktorý si odnesiem zo súťaže Miss.

Ako by si zhodnotila vzťahy na Miss Folklór? Neboli prípravy príliš prísne alebo náročné?
Bolo o nás naozaj perfektne postarané. Naša riaditeľka Barborka Palovičová nám pripravila skvelú rodinnú atmosféru hneď na začiatku sústredenia vo Východnej, zažili sme si kopec srandy s nacvičovaním programu, súťažných disciplín, trénovaním chôdze – dievčatá by mi dali určite za pravdu.

Ako si sa k folklóru dostala?
Postupne. Najprv ma rodičia prihlásili na ZUŠ v Michalovciach, kde som v prvom ročníku na základnej škole navštevovala tanečný odbor – moderný tanec .Následne v druhom ročníku som prestúpila na spoločenské tance. No ani tento štýl tanca ma v tom veku úplne nezaujal. A ako sa povie do tretice všetko dobré /smiech/. Dostala som sa do Folklórneho súboru Zemplínik, kde sa začala moja folklórna cesta. Postupne som sa na strednej škole dostala do Folklórneho súboru Zemplín a počas prvého ročníka na vysokej škole som začala tancovať v Umeleckom Súbore Lúčnica . Folklór sa stal mojou súčasťou.

Predpokladám, že aj s tým bola spätá účasť na Miss Folklór. Ako si teda dospela k rozhodnutiu zúčastniť sa?
K účasti na súťaži Miss Folklór 2016 ma naviedli moji kamaráti, spolutanečníci v Lúčnici a môj priateľ. Povedala by som, že sa jednalo o taký kolektívny nátlak… a celkom úspešný (smiech).

A napokon, čo by si chcela odkázať dievčatám, ktoré by sa chceli prihlásiť?
Určite sa netreba báť prihlásiť! U mňa to bola hneď prvá vec, ktorú za mňa museli urobiť iní. A treba ísť aj na konkurz, aby ste neľutovali, že ste to aspoň neskúsili. Ak máte radi folklór, tanec, spev, háčkovanie, vyšívanie, či čokoľvek iné, čo vás spája s folklórom a našou kultúrou, potom ste tá správna osoba, ktorá sa môže o tento titul uchádzať. Netreba sa nechať odradiť strachom alebo hanblivosťou. Všetko sa dá prekonať ak máte okolo seba tých správnych ľudí. Účasť na súťaži určite nebudete ľutovať. Po súťaži budete plné spomienok a zážitkov, ktoré vám ostanú navždy. A aj keby to náhodou nevyšlo, stále vám ostane to čo máte radi a to je folklór!

Veronike za rozhovor ďakujeme a prajeme ešte množstvo ďalších úspechov!

Galéria fotiek

Autor článku

Podujatia

comments powered by Disqus

Partneri

  • Powerlogy
  • SME TV
  • Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru
  • LAGO more.than.pure.photography